10 důvodů proč se zaměřit na svou pánev 

Pánevní dno plní několik důležitých funkcí. Svaly podepírají orgány malé pánve a jsou součástí měkkých porodních cest. Společně s bránicí, břišním svalstvem a zádovými svaly se podílí na regulaci nitrobřišního tlaku a dýchání. Povrchová vrstva svalů pánevního dna plní funkci svěračů orgánů, které jím prostupují.

Zkrátka a dobře bez pánevního dna se prostě neobjedeme:) Nicméně,co už učebnice anatomie nepíše je, že pánevní dno je vnitřní zrcadlo našich emocí. Je to taková pandořina skříňka, která v sobě ukrývá i takové vzpomínky a prožitky, které považujeme za vytěsněné. Dle energetických poznatků východních kultur je právě pánevní dno sídlem první (kořenové) a druhé čakry. Dle TČM jím procházejí mimořádné dráhy a např. v Ajurvédě je jedním ze třech základních principů.

Nejčastějšími projevy špatné funkce pánevního dna je bolest v kříži, kostrče, nechtěný únik moči (inkontinence), snížené libido, bolestivá menstruace, neschopnost dosáhnout orgasmu, neplodnost.

Mnohé ženy se setkávají s depresivními stavy, poruchami spánku, vbočenými palci, zvýšeným napětím hýžďového svalu, vadným držením hlavy, vyhaslým břišním svalstvem aj.

Metoda 3x3 ve své celistvosti mluví o propojení hlavy - krku- břicha-pánve a chodidel ve všech oblastech lidského bytí včetně vlastního emočního a energetického nastavení.

Fyzické propojenosti jsou dokazatelné. Pánevní dno má přímý vliv na naší osovou stabilitu a celý pohybový aparát.


cvičení pro ženské zdraví přináší

1) Zvnitření a dechový rozsah
Ke svému dnu se dostanu jen pokud se začnu skutečně vnímat. Objevovat limity a možnosti svého vlastního těla.

2) Zmírnění obtíží pohybového aparátu

díky zlepšení postavení pánve - pomůže s haluxy (vbočené palce) i bolestí krční páteře

3) Hormony, pravidelná menstruace a lehčí porod

cvičení ovlivňuje hladinu pohlavním hormonů a má vliv na průběh menstruace i porodu.

4 Zmírnění a náprava močové inkontinence a ochablého PD

mírnění až úplné vymizení díky pravidelnému cvičení

5) Lepší libido a radost ze sexu

tak k tomu asi nic psát nemusím :)


psychosomatika

6) Objevení emocí v pánvi skrytých

porody..potraty..ty emoce..vážně máš vše zpracované? Pánevní dno má paměť.

vztahy vztahy a zase vztahy - jaké to máš se svou matkou?dcerou? Co tvá ženská linie?

7) Zamiluješ se do své pánve

a sama do sebe. Už je nejvyšší čas mít se skutečně rada

8) Získáš ženské sebevědomí

skutečně sebevědomá žena je ta, která se má opravdu ráda

ve spojení s energií

9) ženský a mužský princip..poznáš, co v tobě převažuje

to, jestli je naše vnitřní žena v harmonii či nikoliv se projevuje ve vztazích, jak ve vztahu k sobě, tak k partnerovi, dětem, přátelům..

10) spiritualita - in spirit - prostě se inspiruj a zůstaň in!

KONDIČNÍ CVIČENÍ

ovládnutí svalů pánevního dna je základem pro všechny sporty. Můžeš jej uplatnit při běhu, fitness, chůzi...prostě má své uplatnění kdekoliv a kdykoliv.Obrázky skvěle doplní obsah článku a vzbudí ve čtenářích zájem ho otevřít. První obrázek se zároveň zobrazí i v náhledu. Zajímavý úvodní obrázek vám tak pomůže zvýšit atraktivitu vašeho článku.

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad.